UUS Sertifikaat

Alates Jaanuarist 2017, on COSMOS sertifikaat saanud uue tugevuse. See on esimene rahvusvaheline standard naturaalsele ja orgaanilisele kosmeetikale. Peamine ülesanne on ühendada olemasolevaid sertifikaate andmaks kliendile selgema informatsiooni toodete puhtusele ja kvaliteedile.

COSMOS Standardid on siinkohal loonud uued nõuded orgaanilistele sertifikaatidele rahvusvahelisel turul. Käesolev standard hõlmab toote looduslikku koostist, laadi, valmistamist, pakendamist, ladustamisviisi, aga ka dokumendihaldust ja kommunikatsiooni.

5 organisatsiooni (BDIH – Germany, Cosmebio et ECOCERT GREENLIFE – France, ICEA – Italy et la Soil Association – Great Britain) on  ühendanud oma väärtused, nõuded, oskused ja visioonid mahepõllumajandusliku kosmeetika kohta, et luua kõigile ühine uus standard.

See uus süsteem, on kahtlemata nõudlikum ja kaasaegsem versioon. Nõudlikum, kuna orgaaniliste toimeainete sisaldus tõusis 10-20%. Kaasaegsem, kuna kõik toimeained peavad olema biolagunevad.

COSMOS-standard kehtib kosmeetikatoodete kohta, mida turustatakse orgaaniliste või looduslike toodetena. Selle põhimõtted on järgmised:

  • Edendada mahepõllumajanduse toodete kasutamist ja austada bioloogilist mitmekesisust;
  • Kasutada loodusvarasid vastutustundlikult ja austavad keskkonda;
  • Kasutada töötlemist ja tootmist, mis on puhas ja austab inimeste tervist ja keskkonda;
  • Integreerida ja arendada mõistet “roheline keemia”.

MILLELE TULEKS TÄHELEPANU PÖÖRATA?

Leiad kahte tüüpi COSMOS-i silte:

“COSMOS ORGANIC” toodetele, mis sisaldavad mahepõllumajanduslike koostisosi vastavatl ettekirjutusele.
“COSMOS NATURAL” toodetele, mis vastavad kõigis muudes aspektides standardile, kuid ei sisalda  orgaanilisi koostisosi vastavalt ettekirjutustele.

“COSMOS ORGANIC” või “COSMOS NATURAL” on alati kuvatud toote pakendil.

Lisaks leiad etiketil toote orgaaniliste koostisosade protsendi.

Kuid kuna mõned tooted sisaldavad palju vett ja mineraalseid koostisosi, mis ei saa kunagi olla orgaanilised, võite näha ka neid koostisainete kategooriaid, mis on vähem orgaanilised.

 

Koostisosade päritolu ja töötlemine:

  • Vesi – peab vastama hügieenistandarditele;
  • Mineraalid ja mineraalse päritoluga koostisosad – peavad olema loodusliku päritoluga ja neid võib lihtsate keemiliste reaktsioonidega muuta;
  • Füüsiliselt töödeldud agrokomponendid – võivad olla taimsed, loomsed või mikroobid, kuid ei sisalda GMO-sid, ei ole kriitiliselt ohustatud liike, ainult loomade (mitte nende osade) tooteid;
  • Keemiliselt töödeldud agrokomponendid – samad nagu ülalpool, ja keemilised töötlemised peavad vastama rohelise keemia põhimõtetele, mille koostisosad vastavad mürgisuse ja biolagunduvuse rangetele piirangutele;
  • Muud koostisained – väga piiratud loetelu säilitusainetest ning mõnest muust koostisosast ja naftakeemiatoodetest on ajutiselt lubatud ja neid vaadatakse korrapäraselt läbi, võttes arvesse vastuvõetavate alternatiivide kättesaadavust.
  • Kogu toodangu koosseis – sealhulgas keeruliste koostisosade orgaanilise sisalduse arvutamise (nt vesipõhised ja muud koostisosad) ja kui palju orgaanilise aine sisaldust on nõutav mahepõllumajandusliku sertifitseerimisega toodete puhul (teatud protsentuaalsed piirmäärad füüsiliselt töödeldud põllumajanduslikele koostisainetele, keemiliselt töödeldud põllumajandusele koostisained ja kogutoode).
  • Ladustamine, tootmine ja pakendamine – tagada piisav puhtus, hügieen ja jälgitavus kõigi protsesside käigus ning tagada, et pakendid austaksid keskkonda.
  • Keskkonnajuhtimine – üksikasjalikud nõuded keskkonnahoiule kogu tootmisprotsessi kestel, jäätmete käitlemine, minimeerimine ja ringlussevõtt.
  • Märgistamine ja kommunikatsioon – määratleb terviklikud nõuded toote selgete märgistuste ja äriühingute reklaami kohta, et tagada tarbijate jaoks kogu vajalik teave ja eksitavaid väiteid.
  • Inspekteerimine, sertifitseerimine ja kontroll – kõik tooted, nende koostisosad ja nende tootmine peavad olema sertifitseeritud sõltumatu akrediteeringu alusel volitatud pädeva asutuse poolt.
  • Protsessi korratakse igal aastal, et tagada pidev vastavus.